Sieci komputerowe i telefoniczne

INSTOM wykonuje instalacje sieci strukturalnych w budynkach w oparciu o najnowocześniejsze technologie. Dzięki współpracy z firmą AMP NETCONNECT i uzyskaniu tytułu Certyfikowanego Partnera AMP oferujemy naszym klientom szeroką gamę rozwiązań budowy sieci LAN i WAN.

Niezwykle dynamiczny rozwój technologii teleinformatycznych wymusza stosowanie coraz nowszych rozwiązań w zakresie połączeń sieciowych. Powstające aplikacje wymagają przesyłania coraz większych ilości danych, a tym samym coraz większej przepustowości łączy. Szybkie protokoły transmisji takie jak FastEthernet i Gigabit Ethernet stały się już niemalże standardem. W ślad za tym idą technologie wykonania okablowania sieciowego. Dostarczamy systemy okablowania we wszystkich obowiązujących obecnie kategoriach:

  • kat. 5+ - Momentum
  • kat 6 - Quantum
  • kat.7 - Platinum
  • technologia fiber-to-the-desk - Solarum

sieci-internetowe-okablowanie
Sieci strukturalne wykonane przez INS-TOM pozwalają na uzyskanie certyfikatu producenta z gwarancją 15- lub 25- letnią.
AMP NETCONNECT jest wiodącym dostawcą osprzętu sieciowego w Stanach Zjednoczonych. Technologie tworzone przez AMP wyznaczają kierunki rozwoju techniki łączy informatycznych. Zupełnie pionierskim rozwiązaniem opracowanym pod kątem multimedialnej transmisji szerokopasmowej jest system ACO pozwalający na osiągnięcie pasma 1,2GHz (przyszłościowa kat.8)

Wprowadzony na rynek system ACO Plus 1.2 GHz został opracowany z myślą zabezpieczeniu przyszłych aplikacji. Otrzymane efekty to ponad 10-krotne szersze pasmo przenoszenia w stosunku do obecnej kategorii 5/Klasy D. Jest to pierwsze multimedialne rozwiązanie, które przełamuje bariery transmisyjne stojące dotąd przed okablowaniem na miedzi. System ACO plus to:

- Efektywność powyżej 1.2 GHz
- Pełna kompatybilność wstecz
- Łatwa i szybka instalacja (tania instalacja)
- transmisja wielokanałowa
- Zgodny z normami ISO/IEC 11801 i EN 50173
- Objęty gwarancja systemową AMP na 25 lat

Nowa technologia złącz światłowodowych MT-RJ
To technika łącz światłowodowych, dla wszystkich. Prostota tego rozwiązania polega na zastosowaniu specjalnych złącz. Gniazdo MT-RJ zawierają umieszczone wewnątrz dwa włókna światłowodowe, które są fabrycznie wypolerowane, a zakończenie w nich światłowodów nie wymaga użycia żywic i może być wykonana wielokrotnie z dowolnymi rodzajami standardowych włókien światłowodowych. Wymiary tego modułu pasują do istniejących płyt czołowych stosowanych w kanałach kablowych oraz gniazdach naściennych. Dodatkowo dopasowanie wymiarami fizycznymi modułu gniazda MT RJ do modułów gniazd RJ45 stosowanych w instalacjach na miedzi redukuje zamieszanie z typami gniazd końcowych i z wyposażeniem dodatkowym ułatwiającym zarządzanie.

Dział Usług Zabezpieczeń Budynkowych

Dział Usług Zabezpieczeń Budynkowych

Zapraszamy do kontaktu z Działem Usług Zabezpieczeń Budynkowych

tel: +48 (42) 640 75 85 fax: +48 (42) 640 76 22