INSTOM sp. z o.o.

W czerwcu 2018 roku INSTOM zorganizował dwa wydarzenia: 7 czerwca - pierwszą międzynarodową konferencję producentów automatyki przemysłowej oraz 13 czerwca - uroczyste otwarcie nowej siedziby. W biurowcu działają nowoczesne systemy bezpieczeństwa, wentylacji, klimatyzacji, ogrzewania oraz zarządzania energią, i nic nie dzieje się bez przyczyny. To efekt pracy firmy INSTOM, która od 25 lat rozwija dział zabezpieczenia i automatyki budynków oraz dział sprzedaży automatyki przemysłowej.

Prezes Tomasz Kaczmarek otwiera konferencję 7 czerwca 2018 r.

Konferencja europejskich przedstawicieli producentów automatyki przemysłowej

Na konferencję do Łodzi przyjechali europejscy przedstawiciele automatyki przemysłowej, firmy: Werma, Pizzato, ReeR, Protec, New Elfin, Gamma System. INSTOM jest wyłącznym przedstawicielem na Polskę tych producentów. Konferencja miała charakter biznesowy, ale nie zbrakło elementów kulturowych - smaków polskiej i żydowskiej kuchni, przejazdu rikszami po Piotrkowskiej, czy podziwiania łódzkiej, secesyjnej architektury.

Czytaj więcej


Wiceprezes Janusz Komecki wita gości na evencie 13 czerwca 2018 r.

PRASA o nowej siedzibie INSTOM

W swoim własnym biurowcu Instom, jako firma zajmująca się automatyką budynków zastosował najnowsze rozwiązania z tej dziedziny. Przyłącze energetyczne zostało tak zaprojektowane, by sprostać większemu zapotrzebowaniu na energię w przyszłości. Cały gmach oświetlany jest w technologii LED. Cała powierzchnia jest klimatyzowana a temperatura w każdym pomieszczeniu jest regulowana centralnie, ale w każdym pokoju może być inna. Budynek korzysta z sieci miejskiej. Zadbano także o bezpieczeństwo obiektu montując oczywiście instalację sygnalizacji pożaru, system oddymiania klatki schodowej oraz systemy monitoringu. Całość sterowana jest za pomocą systemu BMS pełną wizualizację systemów wentylacji i klimatyzacji, sygnalizacji pożaru, kontroli dostępu oraz systemu sygnalizacji włamania i napadu. Wszystkie te systemy mają na celu uzyskanie oszczędności przy eksploatacji budynku między innymi poprzez monitoring zużycia mediów.

Czytaj więcej


Uroczystość otwarcia nowej siedziby

Magazyn Przemysłowy - INSTOM atrakcyjnym pracodawcą

Już od prawie miesiąca łódzka firma Instom urzęduje w nowym biurowcu, który jest doskonałym przykładem najnowocześniejszych systemów automatyki budynków. Okazuje się, że to wystarcza, by stać się bardziej atrakcyjnym pracodawcą.

Czytaj więcej