ROZWÓJ i ROZBUDOWA

budowa Przedsiębiorstwo INS-TOM sp. z o.o. od 1992 r. w Łodzi rozwija dwa działy: automatykę przemysłową oraz automatykę i zabezpieczenie budynków.
Automatyka przemysłowa - jesteśmy wyłącznym przedstawicielem europejskich producentów urządzeń automatyki przemysłowej firm WERMA, PIZZATO, REER, PROTEC, Gamma System, ELFIN.
W naszej ofercie znajdują się przede wszystkim komponenty związane z sygnalizacją i bezpieczeństwem maszyn oraz linii technologicznych.
Automatyka i zabezpieczenie budynków - wykonujemy usługi projektu, montażu i konserwacji w zakresie automatyki i bezpieczeństwa budynków.
Budowa - w związku z dynamicznym rozwojem w 2015 r. otworzyliśmy oddział w Warszawie. Biura znajdują się w atrakcyjnym miejscu w Centrum Handlowym Atrium Promenada.
Jednocześnie trwa rozbudowa siedziby w Łodzi, a dokładnie powstaje czterokondygnacyjny budynek biurowo-magazynowy z częścią dydaktyczną o powierzchni 2000 m2. Projekt budynku wykonała firma Sigma Pracownia Projektowo-Usługowa. Generalnym Wykonawcą jest firma Conrad. 5 sierpnia 2016 r. zostały wylane pierwsze stopy fundamentowe. Zakończenie prac planowane jest na 31 grudnia 2017 r.

Czytaj więcej

 ENERGETAB 2017ENERGETAB 2017

Zapraszamy na nasze stoisko F22 na Międzynarodowych Targach Energetycznych. Targi odbywają się 12-14 września br. w Bielsku Białej.
Zaprezentujemy:

 • urządzenia sygnalizacji optycznej i akustycznej firmy WERMA: sygnalizatory akustyczne, optyczne, optyczno - akustyczne oraz kolumny sygnalizacyjne.

Urządzenia znajdują bardzo szerokie zastosowanie zarówno, jeśli chodzi o miejsce ich pracy tj. pulpity sterownicze, szafy, urządzenia wolnostojące, linie produkcyjne, bramy i doki załadowcze, jak i warunki pracy do jakich są dedykowane począwszy od tych normalnych (wewnętrznych) na strefach Ex kończąc. Ekspozycja reprezentatywnych urządzeń firmy WERMA jest interaktywna i daje odwiedzającym wystawę możliwość ich przetestowania.

 • urządzenia dedykowane do układów sterowania firmy PIZZATO: wyłączniki krańcowe, rygle elektromagnetyczne, elementy wyposażenia pulpitów sterowniczych oraz kasety sterownicze.

Chcesz poznać produkty dla wind spełniające najnowsze normy ?
Polski katalog urządzeń windowych PIZZATO tylko u nas!
Pokażemy też jeszcze inne urządzenia znanych europejskich producentów automatyki przemysłowej, jak REER, NEW ELFIN, PROTEC, GAMMA SYSTEM.


INS-TOM NA DWORCU ŁÓDŹ FABRYCZNA

dworzec Łódż Fabryczna w latach 2015-2016 wykonał prace w zakresie:

 • zintegrowanego systemu zarządzania budynkiem BMS,
 • systemu automatyki wentylacji bytowej oraz monitorowania układów klimatyzacji,
 • zasilania oraz systemu automatyki sterowania kablami grzewczymi na wszystkich rurociągach na obiekcie,
 • zasilania oraz sterowania podgrzewaniem wpustami dachowymi.

Wszystkie wyżej wymienione systemy wykonano w zakresie - dostawy szaf sterowniczych, montażu tras kablowych oraz okablowania (wraz z podłączeniem), wykonania oprogramowania sterowników, integracji z systemem wizualizacji.


Pizzato katalogwindowyChcesz poznać produkty dla wind spełniające najnowsze normy?

Katalog windowy Pizzato w polskiej wersji językowej do pobrania tylko u nas.

W opracowaniu znajdziecie Państwo m.in.: wyłączniki krańcowe serii FR, FX; wyłączniki drzwiowe serii DS A i DS C, mikrowyłączniki serii MK; kasety sterownicze serii EL AC i EL AN oraz moduły bezpieczeństwa serii CS AR.

Staramy się, jak najdokładniej prezentować oferowane przez nas urządzenia, dlatego oprócz danych technicznych w katalogu znajdują się rysunki techniczne, szczegółowe opisy, diagramy operacyjne modułów bezpieczeństwa oraz kolorowe grafiki 3D przedstawiające produkty.


ReeR safety guideBezpieczeństwo Maszyn - REER

Firma ReeR opublikowała opracowanie dotyczące bezpieczeństwa maszyn, które pomoże Państwu dobrać odpowiednie zabezpieczenia dla poszczególnych zastosowań.

ReeR Safety Guide - jest to 80 stronnicowy, kompleksowy poradnik zawierający omówienie kwestii bezpieczeństwa w zakresie doboru optoelektronicznych urządzeń bezpieczeństwa.

W poradniku znajdziecie Państwo m.in.:

 • informacje na temat certyfikatów, które posiadają urządzenia firmy ReeR
 • informacje na temat oferty produktowej firmy ReeR
 • informacje na temat parametrów urządzeń bezpieczeństwa takich jak MTTFd, DC, kategorie bezpieczeństwa
 • informacje na temat tego jak nadzorować bezpieczną prędkość obrotową
 • wykaz i omówienie norm obowiązujących w zakresie bezpieczeństwa maszyn w Europie
 • wzory pozwalające wyliczyć parametry bezpieczeństwa dla grupy urządzeń
 • wzory na obliczanie odległości bezpiecznych
 • rysunki obrazujące wybrane zagadnienia bezpieczeństwa
 • rysunki obrazujące zastosowanie konkretnych urządzeń firmy ReeR
 • wskazówki dot. tego jak określać poziom ryzyka
 • noty aplikacyjne pokazujące konkretne rozwiązania na podstawie rzeczywistych aplikacji.

Poradnik do pobrania w wersji angielskiej znajdziecie Państwo tutaj.

RZETELNA FIRMA

INS-TOM sp. z o.o. posiada certyfikat potwierdzający rzetelność i terminowość naszej firmy.

logo RzetelnaFirma

ZŁOTY PŁATNIK 2016 R.

Informujemy, że po raz kolejny grupa Euler Hermes Collection Sp. z o.o. przyznała
Przedsiębiorstwu INS-TOM Sp. z o.o.wyróżnienie - Certyfikat Złoty Płatnik 2016 roku.

Certyfikat Zloty Platnik Certyfikat Zloty Platnik

WYRÓŻNIENIA I TYTUŁY

Przedsiębiorstwo INS-TOM sp. z o.o. prowadzi dynamiczną i efektywną działalność, zdobywa wyróżnienia i tytuły, które świadczą o ciągłym udoskonalaniu.
Tytuły:
Mocna Firma Godna Zaufania
Gepard Biznesu 2015 r.
Efektywna Firma 2015 r.

Przyznane zostały za wyniki finansowe. Informacje przekazał i upowszechnia Instytut Europejskiego Biznesu, który prowadzi badania sytuacji finansowej przedsiębiorstw w Polsce według różnych wskaźników. Informacji do analiz dostarczają wywiadownie biznesowe, które zbierają dane z Krajowego Rejestru Sądowego. Są to wiarygodne dane finansowe. Zostały opublikowane w Internecie pod adresem businessnow.pl.

Made in Poland - znaczy jakość!

INS-TOM SP. Z O.O. AWANSOWAŁ DO 100 NAJLEPSZYCH POLSKICH MAREK PRZYSZŁOŚCI

INS-TOM SP. Z O.O. HAS BEEN SELECTED AS ONE OF THE TOP 100 POLISH BRANDS OF THE FUTURE

WSPÓŁPRACA ZE SZKOŁAMI

szkola