Instalacje oświetleniowe

 Instalacje oświetleniowe w biurowcach czy centrach handlowych na ogół stanowią znaczącą część w poborze energii elektrycznej pobieranej przez cały budynek. Jest to sektor, który daje duże możliwości oszczędzania energii.


Wykonujemy modernizacje oświetlenia i uzyskujemy oszczędności dzięki:

  • Racjonalizacja czasu korzystania z oświetlenia
  • Sterowanie intensywnością oświetlenia
  • Podział instalacji na mniejsze sekcje
  • Zastosowanie energooszczędnych źródeł światła
  • Zastosowanie opraw z odbłyśnikami.

WykresCzujki

Wykorzystując powyższe sposoby w projektowaniu, bądź modernizacji obiektów jesteśmy w stanie zaoszczędzić do 50% energii zużywanej przez instalację oświetleniową.

Co zracjonalizuje mam czas i intensywność świecenia?

LX Czas pracy opraw racjonalizujemy za pomocą czujników ruchu oraz czujników obecności. Technologia w ostatnim czasie poszła tak do przodu, że czujniki mają coraz większy zasięg. Takie systemy najczęściej instalujemy w Toaletach czy Magazynach, ale również w pomieszczeniach biurowych. Eliminujemy w ten sposób zjawisko niepotrzebnego palenia się światła w pomieszczeniu przez nieumyślne zapomnienie jego zgaszenia. Integrujemy oświetlenie z systemami kontroli dostępu oraz z inteligentnymi instalacjami elektrycznymi (EiB).


Intensywność świecenia stała się ostatnio bardzo modna. Wykorzystując czujnik natężenia światła i czujniki zmierzchowe możemy za pomocą regulatorówutrzymać stałą wartość oświetlenia pomieszczenia, co daje komfort i powoduje spore oszczędności.

LX

Podział na mniejsze sekcję:
PRZEDPO

Instalacja przed i po podziale

 

Podział instalacji elektrycznej na sekcje jest bardzo istotny. Starsze obiekty, ale często również nowe posiadają bardzo małą ilość sekcji oświetleniowych. Wiele sekcji to wiele możliwości i wariantów ich załączania. Ogromne oszczędności uzyskujemy dlatego, że w danej chwili nie są oświetlane miejsca które tego nie wymagają.

Nasza realizacja:

Najnowszą technologię automatyki sterowania instalacją oświetleniowa zrealizowaliśmy na obiekcie BUDVAR CENTRUM czołowego producenta okien PCV. Oświetlenie jest całkowicie zautomatyzowane.
Zaprogramowane działanie zintegrowanego systemu BMS:
BUDVAR

Schemat Systemu Zarządzania Budynkiem na obiekcie BUDVAR CENTRUM


BMS

Dział Automatyki Budynków

Dział Automatyki Budynków

Zapraszamy do kontaktu z Działem Automatyki Budynków

tel: +48 (42) 640 75 85 fax: +48 (42) 640 76 22