Aktualności

KombiSIGN 40

Bezkompromisowa modułowa kolumna sygnalizacyjna

Firma Werma Signaltechnik, światowy lider w produkcji urządzeń sygnalizacyjnych, podczas ostatniej edycji targów SPS w Norymberdze zaprezentowała nową rodzinę kolumn sygnalizacyjnych. KombiSIGN 40 to nowa generacja modułowych kolumn sygnalizacyjnych o średnicy 40 mm.

Założeniem konstruktorów było stworzenie kompleksowego produktu, łączącego w sobie wiele cech, których uzyskanie nie było wcześniej możliwe ze względu na ograniczone możliwości technologiczne i logistyczne. 

DOBRA WIDOCZNOŚĆ

Nowe kolumny sygnalizacyjne, pomimo niewielkich gabarytów, zapewniają doskonałą widoczność, niezależnie od kąta obserwacji. Została ona zagwarantowana przez zastosowanie w konstrukcji modułów świetlnych specjalnych pryzmatów. Jest to o tyle istotne, że często w dużych zakładach produkcyjnych kolumny sygnalizujące stan pracy są instalowane powyżej konstrukcji maszyn, tak aby były widoczne z dużej odległości. W takim przypadku użytkownik maszyny, znajdujący się w jej bezpośrednim sąsiedztwie, nie widzi wyraźnie emitowanych sygnałów, gdyż obserwuje je pod innym kątem. Problem ten nie występuje w przypadku wież KombiSIGN 40, ponieważ światło jest widoczne z taką samą intensywnością niezależnie od punktu i odległości patrzenia.

OPCJE SYGNALIZACYJNE

Często konstruktorzy maszyn i linii technologicznych, jak i ich użytkownicy, stają przed koniecznością wyboru funkcjonalności poszczególnych elementów świetlnych. Dzięki zastosowaniu dwóch opcji sygnalizacyjnych w jednym module świetlnym KombiSIGN 40 gwarantuje wysoki poziom elastyczności efektów świetlnych. 

Użytkownicy mogą wybierać pomiędzy światłem ciągłym i migającym (moduł TwinLIGHT), jak również pomiędzy tradycyjnym światłem błyskowym a błyskiem o zmiennej częstotliwości EVS (moduł TwinFLASH). Efekt świetlny jest wybierany poprzez odpowiednie ustawienie przełącznika DIP w module świetlnym. Źródłem światła są diody LED, co zapewnia niski pobór prądu i wysoką energooszczędność oraz żywotność. 

EKONOMIA MAGAZYNOWANIA 

Zaletą zastosowania dwóch efektów świetlnych w jednym module sygnalizacyjnym jest fakt, że takie rozwiązanie ułatwia również gospodarkę magazynową, dzięki zredukowaniu o połowę powierzchni zajmowanej przez oferowane produkty.

RÓŻNE WARIANTY

Producent oferuje dwa warianty wykonania kolumn sygnalizacyjnych: 

  • Classic LOOK – czarna obudowa kolumny wraz z różnokolorowymi kloszami modułów świetlnych,
  • Design LOOK – metalizowana obudowa kolumny wraz z przezroczystymi kloszami modułów świetlnych.

Design LOOK to rozwiązanie przeznaczone zwłaszcza dla producentów maszyn, wykorzystujących w konstrukcjach profile aluminiowe, ponieważ kolumna ta idealnie wkomponowuje się kolorystycznie w wygląd maszyny.

FUNKCJONALNA KONSTRUKCJA 

Wieże sygnalizacyjne mają stopień ochrony IP66, a ich konstrukcja pozwala na pracę w zakresie temperatury
od –30 °C do +60 °C, dzięki czemu mogą być zastosowane w wielu różnorodnych aplikacjach. 

Kolumny świetlne mogą być wzbogacone o dodatkowe moduły akustyczne, emitujące dźwięk o natężeniu 85–95 dB. Producent, podobnie jak w starszych wersjach modułowych wież świetlnych, również w tym przypadku zapewnił szeroką gamę elementów, ułatwiających montaż w krótkim czasie.

DLA KOGO KombiSIGN 40?

Nowa rodzina kolumn sygnalizacyjnych KombiSIGN 40 jest przeznaczona dla konstruktorów maszyn oraz automatyków, jak również do osób, które cenią sobie nie tylko bezpieczeństwo i niezawodność sygnalizatorów, ale także takie aspekty, jak łatwość montażu,interesujący wygląd w połączeniu z funkcjonalnością, czy też wysoka jakość wykonania w atrakcyjnej cenie. Wszystkie te cechy udało się połączyć w jednym produkcie. Bez kompromisów.

INNE PRODUKTY

Opisana kolumna sygnalizacyjna to tylko niewielki wycinek szerokiej; gamy produktów oferowanych przez firmę Werma Signaltechnik oraz spółkę INS-TOM, która jest dystrybutorem produktów tej firmy w Polsce.

Dział Automatyki Przemysłowej

Dział Automatyki Przemysłowej

Zapraszamy do kontaktu z Działem Automatyki Przemysłowej

tel: +48 (42) 640 75 86 fax: +48 (42) 640 76 22